Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Agnieszka Balewska

Galeria Autorska

Agnieszka Balewska urodziła się w 1967 roku w Starogardzie Gdańskim. Mieszka w Poznaniu. Studiowała w ASP w Poznaniu. Uzyskała dyplom z malarstwa u prof. Jerzego Kałuckiego i z rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego w 1993 roku. Zajmuje się performancem dźwiękowo-motorycznym, rysunkiem, grafiką komputerową, malarstwem, sztuką obiektu i przestrzeni oraz krytyką artystyczną. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie "o poznaniu i komunikacji". Prace doktorską broniła w 2002 roku w Instytucie Kulturoznastwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kontakt: tel. (61) 8206743
e-mail
: agi.bali@free.art.pl

Działalność

Wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą między innymi: Poznań, Łódź, Kraków, Szczecin, Gdańsk, Słupsk-Ustka, Frankfurt nad Odrą, Bonn, Hannover, Londyn, Nottingham.

Od 1994 prowadzi Galerię Werbalną Duck-Tak. Prezentuje w niej sztukę współczesną szczególnych osobowości artystycznych, pisząc do każdej ekspozycji tekst analityczny, który odczytywany jest na wernisażach.

Publikuje w czasopismach, periodykach, magazynach o sztuce.

Brała udział w konferencjach kulturoznawczo-artystycznych w kraju i zagranicą m.in. w Międzynarodowym Kongresie Estetycznym w Ljubljanie w 1998 i w Tokio w 2001 roku.

W 2000 roku otrzymała Medal Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego.

Została zaliczona w poczet Najgroźniejszych Pędzli XX wieku - wystawa Obrazy na koniec wieku w Królikarni w Warszawie.

Jako jedyna kobieta - artystka wśród 14 osób uczestniczyła w wystawie Figuranci. Wystawa ta prezentowana była w kilkunastu galeriach w Polsce.

W 2004 roku została stypendystką Ministra Kultury.

 

 

 

Wszystkich pasjonatów sztuki z Poznania
zapraszam do mojej pracowni
na lekcje z zakresu rysunku i malarstwa

Czekam pod nr tel.: 692 279979

Agnieszka Balewska


SPac.pl